Serwis wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie

Dowiedz się więcej

O mnie

Mam na imię Monika i jestem autorką bloga kulinarnego Kuchnia na Obcasach od stycznia 2012 r. Gotowanie to nie tylko moja pasja, zamiłowanie, choć zawodowo zajmuję się zupełnie czymś innym. Gotowanie dla mnie to okazja do wspólnych posiłków z rodziną, podczas których spędzamy razem czas i rozmawiamy. Kucharzenie dla najbliższych to moja filozofia życiowa, bo wiem co podaję mojej rodzinie.

Z domu rodzinnego pamiętam wiele potraw i smaków, które przemycam w moich przepisach. Inspiracją są także dla mnie kuchnia włoska, grecka (i wiele innych), ale także nasza rodzima polska kuchnia. Zaczęłam gotować już w wieku szkolnym. Pamiętam swoją pierwszą samodzielną potrawę, był nią gulasz wieprzowy, który miała przygotować mama, ale ja mając wakacje i wiedząc, że mama przyjdzie zmęczona z pracy, postanowiłam sama go zrobić. Jakież było zdziwienie mamy, która nie dowierzała, że to ja - 11-letnia dziewczynka ugotowałam taki pyszny gulasz. Tak się zaczęła moja przygoda...

Lubię eksperymentować w kuchni, bo gotowanie to moja pasja. Uwielbiam smacznie gotować, szybko i niebanalnie, ale przede wszystkim lubię dekorować potrawy i ładnie je eksponować na talerzu - w myśl zasady, że jemy oczami. Mam nadzieję, że moje pomysły na codzienne dania będą dla Was inspiracją do tworzenia cudów w kuchni.

Moimi pasjami są także: wyszywanie, dzierganie, szydełkowanie i takie robótki ręczne, na które aktualnie nie mam czasu, ale chciałabym nadrobić ten czas. Pewnie nastąpi to dopiero na emeryturze...hmm.

Moją pasją jest także fotografia, którą staram się zgłębiać.

Jestem nie tylko blogującą "kucharką", ale mamą Mateusza i żoną Huberta. Zawodowo związana jestem z wymiarem sprawiedliwości, a dokładniej z sądownictwem. Ukończyłam studia administracyjne.

Można do mnie napisać na adres monika.kuchnianaobcasach@gmail.com

Monika Siniło